BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich - Zadania zespołu

Centrum dla Rodzin

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich, w celu wsparcia rodzin, utworzył Centrum dla Rodzin. Powstało ono z myślą o odbudowaniu i podtrzymywaniu w rodzinach umiejętności uczestnictwa w życiu społecznym, jak również budowaniu poprawnych relacji wewnątrzrodzinnych, poprzez pełnienie odpowiednich ról w codziennym życiu. Rodzina jest podstawą życia społecznego, dlatego tak ważne jest ich wsparcie, a w szczególności wsparcie rodzin wielodzietnych, aby relacje między członkami tych rodzin były oparte na wzajemnym szacunku, zaufaniu i lojalności.

Centrum dla Rodzin to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Piekar Śląskich będzie mógł owocnie spędzić czas. W ramach realizacji zadań, współpracujemy z piekarskimi instytucjami jak również wieloma specjalistami z różnych dziedzin. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Oferta zajęć skierowana jest od najmłodszych do najstarszych mieszkańców miasta.

O trwających i planowanych zajęciach można przeczytać w informatorze instytucji działających na terenie Piekar Śląskich jak również na facebooku.