BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Zajęcia w Klubie Integracyjnym nr 1 „Promyk”

Zdjecie Promyk
Zdjecie Promyk

Zajęcia w Klubie Integracyjnym nr 1 „Promyk” w maju i czerwcu były bardzo urozmaicone.
Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.
Dzieci brały udział w zajęciach sportowo – rekreacyjnych na placu zabaw Nivea, MOSiR, Orlik oraz na siłowni pod chmurką znajdujących się w naszym mieście. Na miejscu placówki zorganizowano warsztaty prowadzone przez „Klub Kreatywności” z Radzionkowa, na których dzieci miały możliwość zaprojektowania i wykonania pachnącego mydełka, natomiast razem z „Fajną Spółdzielnią Socjalną” z Gliwic zrobiły kukiełki teatralne.
Na zajęciach z rękodzieła w filii nr 5 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich stworzyły „Stwory z butelek” i „Kwiaty z makaronu”.
Na warsztatach Faber Castell w Katowicach wychowankowie poznali proces tworzenia kredki oraz własnoręcznie ją wykonali.
Z okazji zakończenia bieżącego roku szkolnego dzieci wyjechały do Centrum Handlowego „Agora”- Cinema City w Bytomiu na film „Aladyn”.
Wielką frajdą była możliwość uczestniczenia w pikniku sportowym, który odbył się w Katowicach. Dzieci brały udział w zajęciach ruchowo – sportowych – symulatorach rowerowych.
Zwiedzając Muzeum „Wszystko o rowerach” wychowankowie z wielką ciekawością dowiedzieli się o historii roweru.
W ramach zajęć z doradztwa zawodowego dzieci były w gabinecie weterynaryjnym „Garo” w Piekarach Śląskich, dowiedziały się o zawodzie weterynarza, jak pielęgnować i dbać o nasze zwierzęta oraz odwiedziły piekarnię – cukiernię „Konowoł” w Kozłowej Górze.
Tam dowiedziały się jakim ważnym zawodem jest piekarz – cukiernik i ile pracy trzeba włożyć by upiec chleb czy ciasto.
Własnoręcznie wyrobione i upieczone ciasteczka na warsztatach w piekarni smakowały wybornie.
Poniżej umieszczamy fotorelację z naszej aktywności w Klubie.


Data wytworzenia: 2019-09-24 08:33 Autor: Natalia Gaidzik Data publikacji: 2019-09-24 08:33 Osoba udostępniająca na stronie: Michał Ramfeld Data ostatniej modyfikacji: 2019-09-24 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld