BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Zajęcia letnie w Klubie Integracyjnym dla Dzieci i Młodzieży nr 1 „Promyk”

Zdjęcie Promyk
Zdjęcie Promyk

Program zajęć letnich dla wychowanków Klubu był bardzo urozmaicony. Wychowankowie Klubu mieli okazję zwiedzać, poznawać ciekawe miejsca i ludzi. W pierwszych dniach lipca dzieci wyjechały do Parku Ślaskiego w Chorzowie by zwiedzić Stadion Śląski, zapoznać się z nowo przebudowanym obiektem, jego historią, sławnymi sportowcami oraz dowiedzieć się o wszelkich organizowanych tam imprezach sportowych i kulturalnych. Na terenie stadionu wielką ciekawostką był posterunek policji a w nim cele dla osób stwarzających zagrożenie w czasie imprez masowych.
W Parku Ślaskim zwiedziliśmy ZOO i poznaliśmy różne gatunki zwierząt. Kolejną atrakcją były wyjazdy na basen „Michał” w MOSiR w Siemianowicach Śląskich, wychowankowie Klubu doskonaliły swoje umiejętności pływackie. Natomiast w Parku Wodnym w Tychach – Paprocanach mogli zażyć nie tylko kąpieli wodnych ale również bawić się na placu zabaw. Wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach pozwolił wychowankom zapoznać się z dziedzictwem intelektualnym i artystycznym Śląska. W muzeum można było zobaczyć unikatowe, różnorodne i bogate kolekcje Górnego Śląska na przestrzeni dziejów. Wielką atrakcją był również wyjazd na taras widokowy, z wysokości 40 m pod wielkim wrażeniem podziwialiśmy strefę Kultury i panoramę miasta Katowice. Dzieci miały również okazję brać udział w muzycznych warsztatach w Mieście Ogrodów - Instytucji Kultury im. K. Bochenek w Katowicach. Tam przy pomocy różnych instrumentów, bawiąc się i eksperymentując dźwiękami odkrywały muzykę czterech stron świata. Wielką frajdą dla wszystkich była wycieczka górska do Międzybrodzia Żywieckiego. Piękna pogoda pozwoliła na spacer górskim szlakiem, wjazd wagonikiem na szczyt góry Żar, zabawy na świeżym powietrzu oraz obserwację startujących szybowców i paralotni. W kolejnych dniach zajęć letnich wychowankowie Klubu mieli możliwość odwiedzić Galerię Handlową „Agora” w Bytomiu a w niej Pin Up – Kręgielnię, by doskonalić swoje umiejętności gry w kręgle, a w kinie Cinema City zobaczyć film „Król Lew”. W naszym mieście dzieci również mogły atrakcyjnie spędzić czas. Odwiedziliśmy Radio Piekary, w którym zapoznano dzieci z historią i formą działalności radia. Następna wycieczka to wyjście na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, symbolem polskości i pamiątką walk powstańców śląskich. Na miejscu placówki dzieci brały udział w warsztatach prowadzonych przez „Klub Kreatywni” z Radzionkowa, projektowały i tworzyły „Slimy” oraz „Sukulenty w szkle”, natomiast na zajęciach plastycznych w filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich miały okazję wykonać „Eko – przedmiot” z recyklingu oraz  frotaż z liści, drewna i tkanin. Zajęcia letnie w Klubie zakończyliśmy w restauracji Soprano w Piekarach Śląskich. Dzieci wspominały najciekawsze wspólnie spędzone chwile. Podczas zajęć letnich w Klubie Integracyjnym nr 1 „Promyk” przygotowano następujące atrakcje:
- wyjazdy na basen MOSiR w Siemianowicach Śląskich,
- wyjazd na Stadion Śląski w Chorzowie,
- wyjazd na warsztaty muzyczne w Mieście Ogrodów – Instytucji Kultury im. K. Bochenek w Katowicach,
- wyjazd do Muzeum Śląskiego w Katowicach,
- wyjazd na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim,
- wyjazd do ZOO w Chorzowie,
- wyjazdy do kręgielni w Bytomiu,
- wyjazdy do Parku Wodnego w Tychach – Paprocanach,
- wyjazd do Radio Piekary w Piekarach Śląskich,
- wyjazd na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich,
- wyjazd do kina Cinema City w Bytomiu,
- warsztaty z rękodzieła „ Slime” oraz „Sukulenty w szkle” zorganizowane przez Klub „Kreatywni” z Radzionkowa,
- warsztaty plastyczne – projekt i wykonanie eko – przedmiotu z recyklingu oraz frotaż z liści, drewna i tkanin w filii nr 5 Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich.


Data wytworzenia: 2019-09-24 08:42 Autor: Natalia Gaidzik Data publikacji: 2019-09-24 08:42 Osoba udostępniająca na stronie: Michał Ramfeld Data ostatniej modyfikacji: 2019-09-24 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld