BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Warsztaty

Drukuj
1 2 3
Warsztaty promyk zdjęcie 1
Warsztaty promyk zdjęcie 1

W dniu 12.07.2017r. podopieczni Klubu Integracyjnego dla Dzieci i Młodzieży nr 1 ,,Promyk” brali udział w warsztatach dotyczących Egiptu, które były organizowane w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Zajęcia rozpoczęły się od multimedialnej prezentacji, w której zostały zamieszczone informacje na temat m.in. faraona, mumii, budowy piramid. Dzieci dowiedziały się również o bóstwach egipskich oraz o koronie faraona czyli nemes.

Po zakończonej prezentacji dzieci przeszły do pracowni artystycznej, w celu wykonania własnego projektu piramidy, z uwzględnieniem wewnętrznych tuneli. Podopieczni mieli również możliwość zrobienia sobie zdjęcia w nemes.

Na zakończenie zajęć wychowankowie przeszły do pomieszczenia, w którym znajdował się projekt piramidy, aby dzięki kamerze móc zobaczyć jak wygląda piramida od środka.

W ten oto ciekawy sposób podopieczni spędzili kolejny dzień na półkoloniach.


Data wytworzenia: 2017-07-24 09:56 Autor: Tatiana Muińos - Pierzak Data publikacji: 2017-07-24 09:56 Osoba udostępniająca na stronie: Michał Ramfeld Data ostatniej modyfikacji: 2017-07-24 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld
Wersja kontrastowa Wersja graficzna Powiększ Pomniejsz