BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Sprawozdanie z zajęć letnich w Klubie Integracyjnym dla Dzieci i Młodzieży nr 1 „Promyk”

Zajecia letnie zdjecie
Zajecia letnie zdjecie

Program zajęć letnich był bardzo atrakcyjny i urozmaicony. Wychowankowie Klubu mieli okazję zwiedzać i poznawać ciekawe miejsca i ludzi.
W pierwszych dniach lipca dzieci brały udział w zajęciach sportowych na basenie w Ośrodku MOSIR w Siemianowicach Śląskich oraz Parku Wodnym w Tychach - Paprocany.
Kolejną atrakcją zajęć letnich było uczestnictwo w wycieczce autokarowej zorganizowanej do Muzeum „Stary Młyn” w Żarkach. Wychowankowie po zwiedzeniu wystawy audiowizualnej uczestniczyli w warsztatach rzemieślniczych pt. „Przetwarzanie zboża w mąkę”.
Ze Sztuką Współczesną dzieci miały okazję zetknąć się w Galerii Sztuki Współczesnej w Katowicach.
Dzieci z wielką ciekawością oglądały przygotowany w nowej szacie obiekt sportowy jakim jest Stadion Śląski w Chorzowie.
Zwiedzanie lotniska w Pyrzowicach przybliżyło znajomość zasad i warunków podróżowania nowoczesną formą transportu jaką jest samolot.
Beskid Śląski zachwycił naszych wychowanków swoim urokiem, zwłaszcza okolice Bielska-Białej. Wjazd kolejką linową na Szyndzielnię oraz spacer szlakiem górskim zrobił duże wrażenie na wszystkich.
W restauracji „Soprano ” zakończyliśmy zajęcia letnie w 2018r. Dzieci wspominały najciekawsze wspólnie spędzone chwile.


Data wytworzenia: 2018-08-17 08:09 Autor: Natalia Gaidzik Data publikacji: 2018-08-17 08:09 Osoba udostępniająca na stronie: Michał Ramfeld Data ostatniej modyfikacji: 2018-08-17 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld