BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Poszukiwany poszukiwana

D Y R E K T O R

Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

poszukuje kandydatów na ZAWODOWĄ RODZINĘ ZASTĘPCZĄ

pełniącą funkcję pogotowia rodzinnego dla Miasta Piekary Śląskie

 

 

Rodzicielstwo zastępcze to nie typowa praca zawodowa. Jest to zadanie bardzo szczególne i wyjątkowe. Osoby, których poszukujemy muszą być świadome swojej funkcji i obowiązków!
 

Pogotowie rodzinne to rodzina zastępcza, która przyjmuje dzieci z interwencji, które czasowo nie mogą być wychowywane przez rodziców biologicznych lub ze szpitali, jeśli matka biologiczna zostawiła je po porodzie. W pogotowiu dzieci przebywają kilka miesięcy (lub dłużej jeżeli sytuacja prawna tego wymaga), a później wracają do własnych rodzin, innych rodzin zastępczych, adopcji lub placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 

Kogo szukamy?

Osób w różnym wieku, z różnym wykształceniem, małżeństw bezdzietnych i rodzin z dziećmi, osób żyjących w nieformalnym związku bądź singli. Osób, które mieszkają w domu albo w mieszkaniu. A przede wszystkim osób, które z zapałem będą się opiekować dziećmi, których z różnych względów nie mogą wychowywać ich rodzice. Szukamy osób, które posiadają już doświadczenie w byciu rodziną zastępczą lub przeszli szkolenie by pełnić taką funkcję.

 

Oferujemy:

Wynagrodzenie, płatny urlop – do 30 dni rocznie, pieniądze na utrzymanie każdego dziecka, a jeżeli w pogotowiu mieszka więcej niż troje dzieci – zwrot kosztów utrzymania domu lub mieszkania, a także osobę do pomocy. Oferujemy wsparcie specjalistów oraz szkolenia.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

Dział Pieczy Zastępczej

ul. Bytomska 67 (drugie piętro)

41-940 Piekary Śląskie

nr tel.: 32 288 50 04, 502 942 109

mail: dpz@mopr.piekary.pl

Załączniki do pobrania


Data wytworzenia: 2019-07-02 08:38 Autor: Agnieszka Bystrzycka Data publikacji: 2019-07-02 08:38 Osoba udostępniająca na stronie: Tomasz Marek Data ostatniej modyfikacji: 2019-12-19 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld