BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Piekarskie rodziny zastępcze się szkolą!

Szkolenie
Szkolenie

W dniach 27-28 maja 2019r. w Centrum Usług Społecznych odbyło się warsztatowe szkolenie zorganizowane przez Dział Pieczy Zastępczej dla piekarskich rodzin zastępczych. Tematem dwudniowego szkolenia była „Pozytywna dyscyplina i komunikacja w rodzinie zastępczej. Trudności w budowaniu więzi z dzieckiem. Kryzysy w rodzinie zastępczej”.

Warsztaty prowadził pan Tomasz Polkowski - działacz społeczny, metodyk i trener, który uczestniczył w wielu działaniach na rzecz reformy systemu pomocy dziecku i rodzinie w Polsce i za granicą min. w Gruzji, Ukrainie, Słowacji, Litwie. W/w aktywnie brał udział w działaniach na rzecz przekształceń placówek placówek opiekuńczo-wychowawczych, rozwiązań ustawodawczych i systemowych w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Rodzice zastępczy mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia trenera, by móc z większym zapałem i motywacją wypełniać swoją trudną funkcję.


Data wytworzenia: 2019-05-31 14:54 Autor: Ania Chytry Data publikacji: 2019-05-31 14:54 Osoba udostępniająca na stronie: Mateusz Oleksy Data ostatniej modyfikacji: 2019-06-26 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld