BIP Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich

Ostatnia biblioteka

Drukuj
1 2 3
Zdjęcie 3
Zdjęcie 3

W dniu 09.03.2017r. wychowankowie z Klubu Integracyjnego nr 1 „Promyk” uczestniczyli w ostatnich warsztatach z cyklu ,,Budujemy mosty międzypokoleniowe”, na których wspólnie wraz z seniorami, za pomocą parasolki, wykonywali swoje prace plastyczne. Tematem pracy było zaprezentowanie przez uczestników swoich lęków, obaw, zainteresowań, tego co w nich wzbudza radość, poczucie bezpieczeństwa, poprzez wycinki z kolorowych gazet. Po skończeniu części praktycznej, każdy z uczestników przyklejał swoją pracę na odpowiednią stronę parasolki. Obawy, lęki, strach były przyklejane na zewnętrzną stronę parasola, natomiast pozytywne sytuacje i związane z nimi dobre emocje zostały przyklejone od wewnętrznej strony używanego gadżetu.

To zadanie ukazało, że zarówno osoby starsze jak i młodzi ludzie najbardziej boja się wojny, natomiast dla większości uczestników poczuciem bezpieczeństwa, radości są zwierzęta.

W ten oto ciekawy sposób zakończyliśmy cykl zajęć w bibliotece.


Data wytworzenia: 2017-03-20 11:10 Autor: Tatiana Muińos - Pierzak Data publikacji: 2017-03-20 11:10 Osoba udostępniająca na stronie: Michał Ramfeld Data ostatniej modyfikacji: 2017-03-20 Osoba modyfikująca: Michał Ramfeld
Wersja kontrastowa Wersja graficzna Powiększ Pomniejsz